Dienvidu Čehija vienmēr tika uzskatīta par aristokrātu zemi. Šeit, uz kalniem, zem bieziem Bohēmijas mežiem būvēja pilis, šeit atpūtās un ārstējās Austroungārijas impērijas aristokrāti, un vēlāk Čehoslovākijas augstākā pasaule.

Viens no visvairāk apbrīnojamām pilsētām ne vien šajā reģionā, bet arī visā pasaulē – Česki Krumlov, kas ir līdzīgs viduslaiku saliņai. Sulīgos zaļumos iegremdētas mājīgas senas mājiņas, akmens tiltiņi pāri upei, šauras ieliņas, pilis un rātsnama smailes pievelk uz šo pilsētu romantiķus un mīlētājus. Šeit laiks paiet harmonijā, brīnumu gaidās un neviens, nebūs pārsteigts ieraugot jātniekus bruņās vai jauno princesi.

Dienvidu Čehijas galvaspilsēta – Česke Budejovice – liela un rosīga pilsēta, kur šaurās un vecās ieliņas pēkšņi izved uz mūsdienu platiem bulvāriem, un starp senām kafijas mājām atrodas naktsklubs. Pilsēta ir kā šūpoles, kas aizved vēsturē ar pastaigām tuvu seniem klosteriem un baznīcām, tad atgriež atpakaļ tagadnē ar mūsdienīgām iepirkšanas centru vitrinām.

Dabas mīļotājiem jādodas uz ezeru Lipno. Atpūta šeit nav atkarīga no gadalaika, gan ziemā, gan vasarā šeit brauc tūristi. Vasarā var doties izbraukumā ar plostiem pa Vltavas upi, pabraukāties ar ūdensmotocikliem vai doties šīs apkārtnes ieleju un mežu pārgājienā. Pieaugušie un bērni ar lielu prieku atpūšās vietējā ūdens atrakciju parkā, zvejnieki no rīta slavējās ar nakts zveju, bet alpinisti dodas iekarot kalnu virsotnes, kas atrodas netālu.

Ziemā šo ezeru un tuvākās nogāzes aizņem slēpotāji un snovbordisti.

Dienvidu Čehija – vieta, kurā iemīlējās uz visiem laikiem.

Tours to Erope from Banita Tour